52-WOS

Czujniki rezystancyjne płaszczowe bez dodatkowej osłony

Płaszczowe czujniki rezystancyjne bez dodatkowej osłony (seria 52-WOS) zbudowane są bazie wkładu pomiarowego, używane są do pomiarów temperatury do 600°C, w rzadkich wypadkach do 800°C. Przeznaczone są do pomiarów powierzchni części gorących jak również gazów i cieczy.

Więcej

 

Czujniki tej serii nie posiadają dodatkowej osłony termometrycznej, często używane są, gdy pożądany jest szybki czas reakcji czujnika. Możliwe średnice od 2 mm do 10 mm wkładów są wewnętrznie izolowane mineralnie. Montaż czujników odbywa się poprzez złącza zaciskowe.

W zależności od rodzaju połączenia (2-, 3- lub 4-przewodowe –co z kolei wpływa na dokładność pomiarową), czujniki rezystancyjne składają się z 2, 4 lub 6 miedzianych żył (wewnętrznych przewodów), otoczonych cienkim metalowym płaszczem ochronnym, zwykle wykonanym z wysokiej jakości stali. 

Przewodniki wewnętrzne są izolowane proszkiem ceramicznym i mocno ściśnięte. Precyzyjny sensor wewnątrz końcówki czujnika jest podłączony do wewnętrznych przewodniki (żył).

Ze względu na swoją budowę, płaszczowe czujniki rezystancyjne mają następujące zalety:

  • Poprzez małe wymiary fizyczne oraz wysoką elastycznością są odpowiednie do pomiaru temperatury w miejscach o trudnej dostępności (średnica 1,5 – 6,0 mm)
  • Krótki czas odpowiedzi na zmiany temperatury 
  • Optymalna ochrona sensora i układu pomiarowego przed korozją, utlenianiem, uszkodzeniami fizycznymi i zanieczyszczeniami chemicznymi wynikającymi z zamkniętej konstrukcji
  • Zwarta zamknięta konstrukcja umożliwia ich stosowanie bez dodatkowych osłon

Głowne obszary zastosoania (52-WOS):

  • Piece przemysłowe 
  • Odlewnictwo metali