Home Branże Przemysł chemiczny i petrochemiczny

Przemysł chemiczny i petrochemiczny

Dla tych branż oferujemy szeroką gamę produktów do pomiaru temperatury. Produkty takie jak czujniki ATEX przetworniki.

Czujniki do monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji, rafinacji oleju i gazu najczęściej wykonywane są wymiennymi wkładami pomiarowymi o konstrukcji  płaszczowej, wstrząsoodpornej. Szczególnym rodzajem termopar płaszczowych stosowanych w petrochemiach są czujniki SkinTube.

Osłony pomiarowe czujników głowicowych wykonywane są z różnych materiałów, dostosowanych do warunków pomiarowych, zapewniając ochronę mechaniczną oraz chemiczną. Czujniki montowane w strefie zagrożonej wybuchem dostarczane są w odpowiedniej konstrukcji iskrobezpiecznej oraz właściwymi certyfikatami Ex ia. Wewnątrz głowicy przyłączeniowej, w zależności od wymagań mogą być zamontowane przetworniki temperatury z wyjściem analogowym 4..20mA, opcjonalnie z protokołem HART oraz certyfikatem SIL.

Do lokalnego odczytu mierzonej temperatury dostępne są wyświetlacze obiektowe do montażu na instalacji (np. rurze) lub zintegrowane z czujnikiem.

 

 Jeśli są Państwo zainteresowani oferowanymi przez nas rozwiązaniami w zakresie pomiarów temperatury w przemyśle chemicznym lub petrochemicznym, prosimy o kontakt z nami.