Home Branże Pomiary SAT i TUS

Obróbka cieplna

Pomiary SAT i TUS

Nasze czujniki temperatury mogą być stosowane w podstawowych procesach obróbki cieplnej metali, ale również w wysoko zaawansowanych procesach, gdzie pomiar właściwej temperatury jest niezbędny i kluczowy dla końcowych rezultatów  (np. w hutach stali czy hartowniach usługowych).
W zależności od aplikacji termopary mogą posiadać metalowe lub ceramiczne osłony ochronne oraz mogą być dostarczone wraz z raportem wzorcowania z laboratorium pomiarowego.

Często stosowane czujniki w obróbce cieplnej metali

Nowoczesny piec próżniowy

Nowoczesny piec próżniowy

Przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką cieplną często wykorzystują wysokiej jakości piece próżniowe z czujnikami do sterowania procesem. Guenther produkuje termopary próżnioszczelne dostosowane budową i cechami użytkowymi do potrzeb danego pieca i procesów, które są w nim prowadzone. Dla Klientów z branży lotniczej lub motoryzacyjnej, dostarczane czujniki są dostarczane wraz ze świadectwami wzorcowania, potwierdzającymi zgodność z normami AMS2750E/ CQI-9.
Na życzenie Klienta termopary mogą być wyposażone w otwór referencyjny dla termopary kontrolnej, dzięki czemu czujniki mogą być kalibrowane podczas ich pracy (bez demontażu). Nasza firma oferuje także serwis w zakresie testów SAT / TUS w piecach do obróbki cieplnej (więcej na ten temat w zakładce Serwis).

Jeśli są Państwo zainteresowani indywidualnymi rozwiązaniami, które mamy do zaoferowania w ramach Hutnictwa i Obróbki Cieplnej, prosimy o kontakt z nami.