Termopary z dospawaną osłona typu D

Termopary z dospawaną osłona typu D

Termopary z osłoną do wspawania typu D (12-THD) znajdują zastosowanie w standardowych pomiarach temperatury w mediach gazowych i płynnych, takich jak powietrze, para wodna, woda, oleje etc. oraz w warunkach dużych ciśnień, gdzie maksymalną temperaturę aplikacji determinuje materiał osłony. Tuleja ochronna do wspawania jest w stanie wytrzymać ciśnienie do 700bar. Armatury tego typu są wyposażone w wymienne wkłady pomiarowe.

Istotną częścią budowy termopary jest tuleja ochronna, wykonana z wysokiej jakości materiału metalicznego, dzięki której termopara jest wspawana na miejsce instalacji; ważne jest, aby osłona oraz instalacja była wykonana z tego samego materiału.

Dobór odpowiedniej osłony zależy przede wszystkim od warunków panujących w miejscu instalacji, podobnie jak typ przyłącza, które wytrzymuje wysoką temperaturę, ciśnienie oraz substancje chemiczne.

Trwałość gilz ochronnych zależy od wielu czynników, np. od środowiska aplikacji, długości czujnika, temperatury, ciśnienia, rodzaju zabudowy (pozioma/pionowa), materiału, z jakiego wykonane są rurki ochronne oraz współczynnika przepływu.

Wartości obciążeń określone są np. w specjalnych tabelach obciążeń przedstawionych w normie DIN 43772.
W szczególności zagadnienie obciążeń chemicznych wymaga szczegółowej analizy dla konkretnych przypadków i aplikacji. Często dopiero w czasie prób procesowych stwierdzić można, że nawet niewielkie zanieczyszczenia środowiska aplikacyjnego mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie i trwałość tulei ochronnej.

Preferowane miejsca instalacj:

  • Kontenery / zbiorniki i instalacje rurowe
  • Urządzenia i maszyny
  • Laboratoria
  • Instalacje pilotażowe
  • Technologie procesowe
  • Elektrownie i elektrociepłownie
  • Przemysł spożywczy
  • Przemysł maszynowy i instalacje przemysłowe

Napięcia termoelektryczne i klasy pomiarowe naszych termopar i wkładów pomiaroeych odpowiadają standardom DIN EN 60584, części 1 i 2 Klasy 1, termopary typu L odpowiadają standardom DIN 43710.

Do zastosowań specjalnych dostarczamy także elementy płaszczowe wyższych klas, np. 1/3 DIN.

Powrót do góry