Termopary wkręcane

Termopary wkręcane

Termopary wkręcane (14-TES) mają zastosowanie w standardowych pomiarach temperatury w niskich zakresach ciśnień w mediach gazowych, płynnych i tworzywach sztucznych, zależnie od jakości osłony oraz typu medium do temperatury 1200°C.

Gwint przyłączeniowy jest przyspawany do rury ochronnej zapewniając prawidłową pozycję czujnika oraz trwałość połączenia.

Armatura ochronna standardowo wykonywana jest z bezspawowej rury ze stali nierdzewnej z naspawanym zaokrągleniem zakończenia.

Na życzenie możemy wyposażyć czujnik z termoparą wkręcaną w dodatkową, wewnętrzną rurkę ceramiczną, dzięki czemu w większości aplikacji istnieje możliwość przedłużenia trwałości i poprawy izolacji elektrycznej termopar wskazujących wartość pomiarową.

W celu zapewnienia szczególnie szybkiego odczytu zmian temperatury polecamy wykorzystanie czujników z końcówką stożkową.
 
Napięcia termoelektryczne oraz klasy pomiarowe naszych termopar oraz wkładów pomiarowych są zgodne z normą DIN EN 60584 część 1 i 2 klasa 1, natomiast termopary typu L są zgodne z normą DIN 43710.

Do zastosowań specjalnych dostarczamy także elementy płaszczowe wyższych klas, np. 1/3 DIN.

Powrót do góry