6X-BTF

Termopary ze złączem bagnetowym

Czujniki z przyłączem bagnetowym wykorzystywane są do pomiaru
temperatury w blokach maszyn, instalacjach i formach odlewniczych, przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych. Dostępne są różne wersje końcówek pomiarowych, w tym płaskie półokrągłe lub zakończone w stożek 118°. Czujniki seryjnie wyposażone są w sprężynę ze stali kwasoodpornej,
na której znajduje się złącze bagnetowe.

 

Więcej

 

Zalety czujników termoparowych ze złączem bagnetowym:
  • Niezawodna, trwała konstrukcja
  • Przewody termoparowe w izolacji z różnych materiałów
  • Wysoka dokładność pomiarowa (klasa 1)
  • Średnica i długość sprężyny dopasowana do otworu montażowego

Czujniki wykonywane są w formie prostej lub kątowej. Dla każdego z wykonań dostępne są 3 typowe kształty końcówki pomiarowej,  płaska, półokrągła lub o kącie wierzchołkowym 118°. Ten ostatni bardzo dobrze dopasowuje się do standardowego, wierconego otworu.

Czujniki wyposażone są w sprężynę dociskową, na której regulowana jest długość montażowa. Sprężyna zapewnia jednocześnie odpowiedni docisk w punkcie pomiarowym oraz chroni kabel przed zgięciem. Długość instalacyjna jest zmienna, ograniczona z jednej strony długością końcówki pomiarowej a z drugiej długością sprężyny.

Najbardziej popularne wykonania termopar typy J i K produkowane są w klasie dokładności 1 wg EN 60854. Standardowo termopary zakończone są wolnymi końcami a wg indywidualnych uzgodnień wtyczką mini lub standard z dodatkowymi zabezpieczeniami przed zerwaniem.

Typowe zastosowania czujników