08-TMP

Termopary z osłonami z metali szlachetnych

Termopary z osłonami z metali szlachetnych (08-TMP) najczęściej używane są w przemyśle szklarskim. Maksymalna temperatura pracy determinowana jest typem użytego drutu termoparowego oraz materiałem osłony. 

Więcej

 

Część zanurzeniowa osłony, mająca bezpośredni kontakt z mierzonym medium wykonana jest ze stopu Platyny i Rodu. Aby sprostać ekstremalnym warunkom środowiskowym, również pozostała cześć armatury wykonana jest wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Produkujemy standardowe termopary z osłonami wykonanymi z PtRh (DPH / ODS) lub ceramiczne z pokryciem warstwą Pt, a także specjalne konstrukcje termopar, takie jak termopary z 3 punktami pomiarowymi umieszczonymi w jednej osłonie.

Informacje techniczne

Duża baza opracowań konstrukcyjnych oraz materiałów i części półproduktów zgromadzona jest na naszym magazynie co skraca termin dostawy naszych. Oprócz stopów metali, również  zawierających iryd i rod, oferujemy wykonania dyspersyjnie utwardzane lub ceramiczne z pokryciem platynowym.

W zależności od wymogów pomiarowych, dostępne są wersje pojedyncze lub z podwójnym lub potrójnym wkładem pomiarowym.

Oprócz termopar dostarczamy inne produkty jak rury do odgazowywania oraz sondy do pomiaru poziomu ciekłego szkła. Napięcia i tolerancje termoelektryczne naszych termopar są zgodne z DIN EN 60584, klasa 1 dla termopar typu S i R lub klasa 2 dla termopar typu B.

Application temperatures for platinum-Rhodium platinum-thermoelectric pairs

Typ Średnica Temperatura
maksymalna
S 0,35 mm 1350°C
S 0,50 mm 1600°C
R 0,35 mm 1350°C
R 0,50 mm 1600°C
B 0,35 mm 1600°C
B 0,50 mm 1800°C

Obszary zastosowania termopar:

Od ponad 40 lat GÜNTHER GmbH jest dostawcą termopar dla następujących sektorów przemysłu szklarskiego:

  • Pojemniki szklane
  • Włókno szklane
  • Szkło taflowe
  • Wełna szklana
  • Szkło specjalnego przeznaczenia
  • Szkło stołowe
  • Szkło medyczne