13-TFL

Termopary z kołnierzem montażowym

Termopary z kołnierzem montażowym (13-TFL) używane są do pomiaru temperatury w mediach płynnych i gazowych, takich jak powietrze, para wodna, woda lub olej.
 
Więcej

 

Czujniki temperatury z kołnierzem mogą być wykonane z rury, pręta lub ceramiki z różnych materiałów. Wkłady termoparowe wykonane  są w izolacji mineralnej lub z izolowanego ceramiką drutu. Wybór określonego rodzaju kołnierza zależy po części od warunków procesowych oraz ciśnienia w procesie. Oprócz standardowych kołnierzy zaślepiających DIN 2527, mamy również kołnierze ciśnieniowe ANSI z możliwością podniesienia czoła. Czujniki z tej serii są powszechnie stosowane w przemyśle chemicznym i petrochemicznym. Rury ochronne są dostępne z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, Inconel, Hastelloy i Monel.

Specyfikacja techniczna

Charakterystyczną cechą tych czujników jest  kołnierz przyspawany do osłony procesowej, najczęściej wykonany zgodnie z normą DIN EN 1092, umożliwiający pewne i trwałe połączenie czujnika z odpowiednią ścianą obiektu w warunkach nadciśnienia lub podciśnienia, co można znaleźć na przykład w elektrowniach. Czujniki tej konstrukcji posiadają wkład pomiarowy termoparowy wraz z ceramiczną izolacją lub wymienny wkład płaszczowy.

Napięcia termoelektryczne i tolerancje naszych termopar są zgodne z normą DIN EN 60584, klasa 1, a dla termopar typu L zgodnie z DIN 43710.

Główne obszary zastosowań