14-TES

Termopary z gwintowanym przyłączem procesowym

Termopary z gwintowanym przyłączem procesowym (14-TES) są powszechnie używane w pomiarach temperatury w instalacjach niskociśnieniowych w gazach, cieczach lub mediach plastycznych. W zależności od właściwości osłony i mierzonego medium do temperatury 1200°C.
Więcej

 

Termopary te stosowane są głównie w procesach o niskim ciśnieniu, gdzie temperatury często utrzymują się poniżej 800°C. Czujniki dostępne są z wkładem płaszczowym w izolacji mineralnej lub z drutu izolowanego ceramiką. Przyłącze procesowe jest dostępne w wielu odmianach. Średnica osłony oraz długość instalacyjna mogą być wykonywane w prawie każdym rozmiarze.  Dzięki przewężonej końcówce pomiarowej i zastosowaniu termoelementów w izolacji mineralnej o małej średnicy, uzyskiwane są bardzie krótkie czasy reakcji na zmiany temperatury.

Specyfikacja techniczna

Gwintowane przyłącze procesowe jest przyspawane do osłony, zapewniając stabilność i szczelność złącza procesowego. W zależności od zastosowania gwint przyspawany jest do rury ochronnej bezpośrednio pod głowicą przyłączeniową lub na przykład z odstępem 100 lub 200 mm.

Armatury czujników zwykle wykonane są z pojedynczej, bezszwowej rury ze stali szlachetnej z przyspawanym do niej płaskim lub okrągłym dnem.

 

Opcjonalnie, nasze konstrukcje termopar z  gwintowanymi przyłączami mogą być wyposażone w wewnętrzną dodatkową rurę ceramiczną, co znacznie zwiększa stabilność konstrukcji oraz izolację elektryczną termopary. 

Główne obszary zastosowania