20-TOM

Termopary płaszczowe bez dodatkowej osłony

Termopary z izolacją mineralną (płaszczowe) bez dodatkowej osłony (20-TOM)  stosowane są w prawie każdej gałęzi przemysłu do temperatury 1100°C, a z płaszczem platynowo-rodowym nawet do 1300°C.

Więcej

 

Termopary tej konstrukcji nie posiadają dodatkowej osłony i są często stosowane, gdy wymagany jest szybki czas reakcji i/lub szybki montaż czy instalacja w trudno dostępnym miejscu. Możliwe do wykonania są średnice zewnętrzne od 0,5 mm do 12,6 mm. Długość wkładu może być produkowana w prawie każdym rozmiarze.  Termopary z izolacją mineralną pozwalają na stosowanie uchwytów zaciskowych i  śrubunków do ich mocowania. Istnieje wiele możliwych opcji wyprowadzenia zacisków elektrycznych tych termopar, możliwe jest bezpośrednie, trwałe połączenie z przewodem kompensacyjnym lub termoparowym lub rozdzielne poprzez montaż wtyczki/ gniazda czy głowicy przyłączeniowej. Często stosowane są złącza Lemo (rozmiar 0, 1 i 2), złącza standardowe i złącza miniaturowe. Dwa ostatnie złącza występują w różnych oznaczeniach kolorystycznych wg obowiązujących norm międzynarodowych.

Specyfikacja techniczna

Termopary płaszczowe z izolacją mineralną składają się zasadniczo z drutów termoparowych (żyły wewnętrzne) i wysokiej czystości, skondensowanego proszku tlenku magnezu oraz płaszcza zewnętrznego (powłoki) z wysoko- gatunkowej stali żaroodpornej lub stopu niklu. (np.: Inconel 600®).

Termopary płaszczowe z izolacją mineralną  dostępne są w wersji z jedno-, dwu- lub trzema parami termopar w jednym płaszczu. Średnica zewnętrzna wynosi od 0,25 mm do 8,0 mm w zależności od możliwości montażowych oraz preferencji Klienta. Z uwagi na swoją konstrukcję, termopary takie posiadają wiele zalet w porównaniu z ich konwencjonalnymi odpowiednikami.

  • Małe wymiary średnicy umożliwiają prowadzenie pomiarów w trudno dostępnych miejscach (dowolna długość termopary)
  • Szybki czas reakcji na zmiany temperatury
  • Wysoka odporność na wibracje
  • Optymalna ochrona wewnętrznych przewodów termoparowych przed korozją, utlenianiem, uszkodzeniami mechanicznymi oraz zanieczyszczeniami chemicznymi. Zwiększona stabilność izolacji elektrycznej w porównaniu z termoparami ceramicznymi
  • Prosty, szybki i szczelny montaż (duża liczba akcesoriów montażowych)

 

Dostępność:

Jesteśmy w stanie dostarczyć każdy obecnie znormalizowany typ termopary o różnych średnicach płaszcza z zamontowanymi gniazdami, głowicami przyłączeniowymi, kablami kompensacyjnymi, a także akcesoriami montażowymi dowolnego rodzaju.

Dla wyspecjalizowanych wymagań i standardów (takich jak AMS, CQI-9 itp.) oferujemy konstrukcje termopar z wyjątkowo wąskimi tolerancjami, często określanymi jako „lepsza niż klasa 1”.

Standardowo, napięcia termoelektryczne oraz tolerancje naszych termopar są zgodne z normą DIN EN 60584, klasa 1.

Główne obszary zastosowań termopar