7X-KFT

Termopary kablowe

Termopary z tej serii stosowane są przede wszystkim do pomiaru temperatury w mediach ciekłych i gazowych. Dostępna jest szeroka paleta opcji konfiguracyjnych i konstrukcyjnych, które pozwalają na dostosowane czujnika do konkretnych zastosowań. Ze względu na swoją konstrukcję, te TC mogą być stosowane w zakresie temperatur od -200°C do +700°C.

Więcej

 

Kablowe czujniki rezystancyjne

Czujniki rezystancyjne najczęściej wykonywane są z sensorami  Pt100 lub Pt1000 o charakterystyce zgodnej z IEC EN 60751 w klasie dokładności A lub B, opcjonalnie AA lub 1/10 DIN B. Dostępne są także wykonania z sensorami Ni100, Ni1000 oraz NTC (wg indywidualnych uzgodnień). 

Czujniki produkowane są z różnymi, dostępnymi najczęściej z magazynu przewodami , w tym z izolacją z  PVC, Silikonu, FEP, PFA czy włókna szklanego (do wysokich temperatur) Przewody mogą być zakończone różnymi złączami, ułatwiającymi montaż czujnika, np. wtyczki Molex, LEMO, wolne końce lub tulejki z izolacją pod zaciski śrubowe.

 

 

Czujniki temperatury tej serii wykonywane są w różnych wariantach, konstrukcyjnie dostosowywane są do pracy w różnych warunkach. Czujniki kablowe są często stosowane przez producentów maszyn i urządzeń, m.in. w piekarnikach oraz w urządzeniach grzewczych, wentylacyjnych i chłodniczych. Dostępnych jest wiele standardowych konstrukcji, ale regularnie opracowujemy nowe, zgodnie ze specyfikacjami klienta.

Ze względu na konstrukcję i materiały użyte do budowy czujników, można podzielić na następujące wykonania.

  • Czujniki temperatury powierzchni
  • Czujniki przylgowe
  • Czujniki wtykane
  • Czujniki wkręcane
  • Czujniki do spawania              
  • Możliwe są inne wykonania, np.: wodoszczelne, kwasoodporne

Izolacja przewodu wykonywana jest z różnych materiałów, dostępne są zarówno z PVC, silikonu, FEP, PUR, PTFE jak i włókna szklanego z zewnątrz chronionego przez metalowy oplot. Kabel można montować z różnymi złączami, takimi jak złącza śrubowe, okrągłe złącza DIN, wtyki bananowe, wtyki Molex i złącza konektorowe. Jako element pomiarowy stosujemy termoparę typu K, typ J, typ L, typ T lub typ U.

W miejscu, w którym przewód wyprowadzony jest z metalowej osłony, czujniki mogą być wyposażone w dodatkową koszulkę  (ochrona przed wilgocią) i / lub sprężynę (ochrona przed złamaniem kabla).

Typowe zastosowania czujników