35-WGG

Termopary kątowe z osłoną giętą lub spawaną

Termopary kątowe z osłoną spawaną lub giętą z jednej części (35-WCG) stosowane są przede wszystkim do pomiaru temperatury w procesach wytopu metali i kąpielach solnych.

Więcej

 

Termopary tej serii, w porównaniu do serii 30-WTE, nie są rozdzielne, ale składają się z jednego materiału. Kątowy kształt gwarantuje, że głowica przyłączeniowa nie znajduje się bezpośrednio nad medium pomiarowym. W ten sposób głowica przyłączeniowa nie jest narażona na wysokie temperatury oraz zazwyczaj agresywne opary. Wkłady do tych termopar wykonywane są z drutu izolowanego ceramicznie lub w technologii płaszczowej (w izolacji mineralnej).

Specyfikacja techniczna

Jako alternatywa dla podstawowego wykonania termopary kątowej, produkowane są konstrukcje  z płaszczowym, mineralnie izolowanym wkładem pomiarowym który posiada kilka istotnych zalet:

  • Optymalna ochrona wewnętrznych przewodów termoparowych przed korozją, utlenianiem, uszkodzeniami fizycznymi oraz zanieczyszczeniami chemicznymi.
  • Zwiększona stabilność izolacji elektrycznej w porównaniu do wkładów termoparowych izolowanych ceramicznie.

 

Aby zapewnić długą żywotność oraz funkcjonalność takiej konstrukcji termopary w odpowiednim czasie, należy dokładnie rozważyć dobór materiałów na termoparę i osłonę zanurzeniową dostosowując do warunków pracy.

Napięcia termoelektryczne i tolerancje naszych termopar zgodne są z normą DIN EN 60584, klasa 1, natomiast dla termopar nieobjętych w/w normą, np.: typu L zgodnie z normą DIN 43710.

Zalecane materiały osłon w kąpielach solnych

Mierzone medium Temperatura 
maksymalna
Materiał
Tenifer 600°C Tytan NT
Salpetre-, Chloride- and
Cyanogen containing Annealing,
Tempering and Hardening Baths

1000°C
 
1300°C 

Czyste żelazo

1.4821 

 

Zalecane materiały osłon w procesach wytapiania metali

Mierzone medium Temperatura 
maksymalna
Materiał
Aluminium 700°C SiN
SiC 
Stopy magnezu
Al/Mg
700°C Czyste żelazo
SiN 
Ołów 600°C SiN
Cynk 600°C Czyste żelazo
Stal
SiN 
Miedź 1200°C 1.4762
Grafit
Mosiądz 900°C 1.4762
Grafit
SiN

 

Application areas of these types of Thermocouples: