Home Produkty Przetworniki temperatury Przetworniki bezprzewodowe Kompleksowe rozwiązania bezprzewodowe

Kompleksowe rozwiązania bezprzewodowe

Poszerzamy możliwości wykonania pomiarów temperatury

Tradycyjne podejście do pomiarów temperatury w przemyśle oparte jest na właściwie dobranym do warunków procesowych czujniku temperatury (termoparowy lub rezystancyjny) oraz jego pewnym połączeniu przewodem z kolejnymi urządzeniami do wskazania, kontroli, regulacji czy rejestracji. 

Istnieją jednak takie obiekty, w których prowadzenie pomiary wg wyżej opisanej metody jest utrudnione lub wręcz niemożliwe do wykonania. Dla obiektów znajdujących się w ruchu (np.: na wózkach transportowych) czy wewnątrz urządzeń obrotowych oferujemy kompleksowe rozwiązanie pomiaru temperatury oparte na bezprzewodowej transmisji sygnału z czujnika do odbiornika.

Czujnik temperatury - przetwornik (nadajnik) - odbiornik

W głowicy przyłączeniowej czujnika temperatury instalowany jest przetwornik w zbudowanym nadajnikiem (TWPH-1UT). Zamiast przewodu z głowicy wyprowadzona jest antena. Zmierzona przez czujnik wartość temperatury bezprzewodowo przesyłana jest do oddalonego odbiornika.

W przypadku czujników wykonanych bez głowicy, lub gdy temperatura otoczenia głowicy przewyższa dopuszczalną dla elektroniki, przetwornik montowany jest w osobnej obudowie (np. puszka łączeniowa lub odrębna głowica) z której wyprowadzona jest antena. 

Dla wzmocnienia jakości nadawanego sygnału, zwiększenia pewności działania istnieje możliwość zastosowania dodatkowego wzmacniacza (repeater) na drodze pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.  

Inne zmienne procesowe?

Tak, teraz jest już to możliwe, dzięki uniwersalnemu przetwornikowi wyposażonemu w wejścia pomiarowe dla standardowych sygnałów prądowych lub napięciowych stosowanych w automatyce (4...20mA / 0...10V ) istnieje możliwość bezprzewodowej transmisji innych zmiennych procesowych  jak np. ciśnienie, wilgotność itd. 

Monitoring i archiwizacja

Wartości temperatury (lub innych zmiennych procesowych) przesłane do odbiornika dostępne są dla kolejnych urządzeń AKPiA w formie sygnału analogowego (4...20mA) lub cyfrowego (Modbus RTU). 

W ramach kompleksowego rozwiązania proponujemy dedykowane oprogramowanie do wizualizacji i archiwizacji danych, prowadzonej lokalnie lub w chmurze, z dostępem z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu (w ramach dostępu do sieci). 

 

Bezprzewodowy przetwornik temperatury - PLUS TWPH-1UT

Bezprzewodowy przetwornik temperatury serii Wireless PLUS, model TWPH-1UT to urządzenie przeznaczone do montażu w standardowych głowicach czujników temperatury. Przetwornik posiada 1 uniwersalne wejście pomiarowe oraz wbudowany nadajnik o częstotliwości 868MHz.  

Bezprzewodowy przetwornik - PLUS TWP-4AI

Bezprzewodowy przetwornik  serii Wireless PLUS, model TWPH-4AI to urządzenie wyposażone w 4 wejścia analogowe, wejście cyfrowe oraz wyjścia dwustanowe. Umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń wyposażonych w sygnał wyjściowy prądowy lub napięciowy (np.: przetwornik ciśnienia) celem transmisji tych sygnałów. 

Repeater bezprzewodowy PLUS WRP001

Urządzenie do zwiększenia zasięgu oraz pewności działania bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami. Pełni rolę wzmacniacza sygnału między nadajnikami i odbiornikami lub przejmuje ruch w przypadku zaniku komunikacji w funkcjonujących wcześniej połączeniach (funkcja redundancji w sieci). 

Odbiornik PLUS WGW420

Kluczowe urządzenia w sieci bezprzewodowej, odbierające sygnały ze skojarzonych przetworników i/lub wzmacniaczy (repeater). Konwertuje sygnał radiowy na ustandaryzowany prądowy w zakresie 4...20mA (posiada 8 takich wyjść analogowych) lub cyfrowy - protokół MODBUS. 

Rozwiązania na miarę potrzeb

Opracowujemy rozwiązania dla nowych aplikacji, począwszy od doboru czujnika, poprzez przetworniki, wzmacniacze i odbiorniki. Sygnał z pomiaru temperatury dostępny jest dla Państwa układów automatyki jako ustandaryzowany sygnał prądowy (4...20mA) oraz  w formie cyfrowej (MODBUS). Wykorzystując protokół MODBUS udostępnia są również dane odnośnie siły sygnału, bieżącego napięcia zasilania nadajnika (przetwornika) i wiele innych.

Cechy szczególne naszego rozwiązania: 

  • duży zasięg sieci poprzez możliwość stosowania wzmacniaczy,

  • redukcja kosztów okablowania dla obiektów rozłożonych na dużej przestrzeni,

  • możliwość zasilania nadajników z dowolnego źródła napięcia (baterie, akumulatory itp.),

  • sieć bezprzewodowa o cechach samoformowania, samodiagnostyki i samooptymalizacji, 

  • prosta i intuicyjna konfiguracja poprzez dedykowane oprogramowanie,
  • wsparcie przy projektowaniu, doborze i uruchomieniu. Posiadamy własne modele urządzeń do przeprowadzenia testów.

W przypadku zainteresowania naszym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu z biurem lub bezpośrednio z naszymi Doradcami Technicznymi.