Home Produkty Czujniki temperatury

Czujniki temperatury: termopary i czujniki rezystancyjne

Czujniki do pomiaru temperatury są niezbędnym elementem w wielu aplikacjach przemysłowych oraz domowych. Jako renomowany producent, oferujemy przemysłowe czujniki temperatury rezystancyjne jak również termoparowe, w tym do stref zagrożonych wybuchem - ATEX. Dostarczamy na rynek bogaty wybór rozwiązań, które obejmują warianty czujnika temperatury analogowego o dużej dokładności.
Nasze produkty znajdują szerokie zastosowanie m.in. w systemach grzewczych. Nasz czujnik temperatury do sterownika pompy ciepła albo do kotła CO zapewnia precyzyjne sterowanie ogrzewaniem i efektywność energetyczną. W ofercie Guenther Polska Klienci znajdą również przemysłowy czujnik wysokich temperatur; zapewniamy jednocześnie szereg akcesoriów montażowych.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz zaawansowanemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie dostarczyć analogowy czujnik do pomiaru temperatury najwyższej jakości, spełniający najbardziej rygorystyczne normy. By sprostać potrzebom i oczekiwaniom wszystkich naszych Klientów, realizujemy również indywidualne zamówienia, spełniające specyficzne wymogi techniczne.


Przemysłowy czujnik wysokich temperatur

Czujnik wysokiej temperatury przemysłowy jest niezastąpiony w obszarach wymagających monitorowania ekstremalnych warunków cieplnych, takich jak piece hutnicze, spalarnie komunalne czy przemysł chemiczny. Zespół Guenther Polska od lat realnie wspiera Klientów w opracowaniu najlepszego rozwiązania w pomiarze temperatury, odpowiadającego specyficznym wymogom ich biznesu. Oferujemy m.in. wykonania czujnika temperatury o zakresie powyżej 1000 stopni C, dedykowanych do pracy w szczególnie wysokich temperaturach z gwarancją niezawodności i trwałości. Nasze produkty sprawdzają się w najbardziej wymagających aplikacjach, dzięki czemu czujnik wysokiej temperatury marki Günter jest doskonale rozpoznawalny w branżach, w których dokonuje się precyzyjnego monitorowania w środowisku skrajnych warunków termicznych.

Rezystancyjny czujnik temperatury

Rezystancyjny czujnik temperatury

W niniejszej kategorii prezentujemy szeroki wybór serii czujnika temperatury rezystancyjnego, w tym: płaszczowy z osłonami (także do spawania), rezystancyjny czujnik temperatury z głowicą, wkładem pomiarowym oraz przyłączem procesowym, kablowy czujnik temperatury oporowy, sensor temperatury ze złączem maszynowym, czujnik rezystancyjny temperatury z uchwytem i przewodem.
Przyrządy dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach, o różnych średnicach rur ochronnych. Wybrane warianty mogą być wykonywane ze zwężoną czy stopniowaną końcówką pomiarową, w zależności potrzeb oczekiwanej wytrzymałości lub czasu reakcji. Modele z wymiennym wkładem pomiarowym dają możliwość wymiany demontażu wkładu bez konieczności rozszczelnienia instalacji procesowej.
Tolerancje każdego naszego czujnika temperatury i wartości rezystancji są zgodne z obligatoryjnymi normami.


Czujnik temperatury termoparowy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, obok standardowych wykonań proponujemy serie specjalne oraz branżowe termopary, jak np. czujnik temperatury do prób odporności ogniowej. Specjalizując się w wytwarzaniu czujnika temperatury typu termopara, część naszego asortymentu stanowią też sondy temperatury do miernika.
W ramach usług oferujemy produkcję jednostkową oraz seryjną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb, z możliwością realizacji zamówień w dużych ilościach.
Guenther Polska zapewnia dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz wsparcie ekspertów. Z przyjemnością dzielimy się specjalistyczną wiedzą, która pomaga przedsiębiorstwom zoptymalizować procesy termiczne.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą czujników temperatury oraz do kontaktu w celu omówienia warunków współpracy.

Filtry według kategorii produktu, zakresu temperatur i zakresu zastosowania (możliwy wybór wielu opcji):

Twój pomiar temperatury mieści się w zakresie. . . :

Wybrany filtr nie daje żadnych rezultatów. Spróbuj wybrać mniej kryteriów.