54-WFL

Czujniki rezystancyjne płaszczowe w osłonie z przyłączem kołnierzowym

Płaszczowe rezystancyjne czujniki temperatury w osłonie        z przyłączem kołnierzowym  (54-WFL) używane są do pomiaru temperatury w mediach ciekłych lub gazowych, takich jak powietrze, para, woda, oleje lub inne substancje chemiczne. 

Więcej

 

W tej serii czujników osłony wykonane są z rur lub z prętów. Rodzaj, kształt i rozmiar kołnierza zdeterminowany jest istniejącym przyłączem procesowym na instalacji w miejscu montażu.

Oprócz standardowych kołnierzy zaślepiających wg DIN 2527 dostępne są również kołnierze ciśnieniowe ANSI oraz wg EN 1092. Kołnierze wykonywane są w wersji płaskiej lub z przylgą. Osłony wykonywane są z różnych materiałów jak stal nierdzewna, Inconel, Hastelloy i Monel. Dostępne są również powłoki, takie jak Halar i PTFE (teflon).

Charakterystyczną cechą tych czujników jest kołnierz przyspawany do rury ochronnej, najczęściej w wykonaniu zgodnie z normą EN 1092, umożliwiający szczelne połączenie czujnika z instalacją obiektową, pracujący w warunkach nadciśnienia lub podciśnienia. 

Zarówno zastosowana rura ochronna, jak i kołnierz powinny, jeśli to możliwe, powinny być wykonane z tego samego materiału.

Gdy wymagane jest szczególnie szybka reakcja na zmiany  temperatury, zalecamy użycie czujników z przewężaną końcówką osłony.

Do zastosowań specjalnych (wysoka precyzja, stabilność długoterminowa itp.) zalecamy stosowanie precyzyjnych sensorów  o wąskiej tolerancji. Wartości rezystancji i tolerancje naszych czujników rezystancyjnych są zgodne z normą DIN EN 60751.

Głowne obszary stosowania czujników (54-WFL)