55-WES

Czujniki rezystancyjne płaszczowe w osłonie z przyłączem gwintowanym

Płaszczowe czujniki rezystancyjne w osłonie z przyłączem gwintowanym (55-WES) są powszechnie stosowane do pomiaru temperatury w mediach gazowych i ciekłych o różnej lepkości,       a w zależności od rodzaju użytej osłony i mierzonego medium do temperatury 800°C. 

Więcej

 

Są to zdecydowanie najczęściej stosowane w przemyśle głowicowe czujniki rezystancyjne. Średnica osłony oraz długość instalacyjna mogą być wykonane w praktycznie dowolnym rozmiarze, a przyłącze procesowe dostępne jest w wielu odmianach.

Czujniki o szybkiej reakcji na zmiany temperatury posiadają przewężaną końcówkę pomiarową. Kolejną zaletą tej serii jest wymienny wkład pomiarowy.

Gwintowane przyłącze procesowe jest przyspawane do rury ochronnej, zapewniając stabilność i szczelność połączenia tej linii produktów. W zależności od zastosowania gwint jest przyspawany do rury ochronnej bezpośrednio pod głowicą przyłączeniową lub  z dystansem na przykład 100 lub 200 mm od głowicy.

 

Armatura ochronna zazwyczaj wykonana jest ze stali szlachetnej    z przyspawanym do niej przyłączem procesowym i najczęściej       z aluminiową głowicą przyłączeniową.

Do zastosowań specjalnych (wysoka precyzja, stabilność długoterminowa itp.) zalecamy stosowanie precyzyjnych sensorów o zawężonej tolerancji. Wartości rezystancji i tolerancje naszych czujników rezystancyjnych są zgodne z normą EN 60751.

Głowne obszary zastosowania czujników serii 55-WES