00-TMT

Termopary głowicowe proste z osłonami metalowymi

Termopary głowicowe proste z osłonami metalowymi  (Seria 00-TMT) używane są w zależności od rozmiaru i materiału osłony    w pomiarach temperatury w mediach płynnych lub gazowych do temperatury +1200°C. 

Więcej

 

Te mechanicznie wytrzymałe termopary są często stosowane w spalarniach i kominach spalinowych (do 1200 ° C). Wybór materiału rury ochronnej jest często determinowany przez gazy powstałe w wyniku tego procesu.  Czujniki te dostępne są z przyłączem procesowym lub bez niego. Przyłączami procesowymi są często złączki zaciskowe, mufy, również w wykonaniu  gazoszczelnym lub z żeliwnymi kołnierzami, uchwytami zaciskowymi  zgodnie z DIN 43734. Osłony wykonywane są ze stli żaroodpornych, jak również z innych materiałów jak np. Kanthal. Dobór materiału osłony uzależniony jest m.in rodzajem mierzonego medium, istnieją wykonania dedykowane specjalne dla gazów zawierających siarkę lub do atmosfery o wysokim stężeniu azotu lub o niskim stężeniu tlenu.

Informacje techniczne

Armatura ochronna tej linii produktów składa się ze spawanych szwowych lub bezszwowych rur metalowych. W magazynach w naszych zakładach produkcyjnych posiadamy ponad 40 różnych materiałów wysokostopowych do zastosowania w szerokiej gamie pomiarów. Końcówki rur ochronnych są zamykane przez formowanie na gorąco lub zgrzewane za pomocą uformowanego denka.

W celu zmniejszenia czasu reakcji termopary stosuje się przewężane końcówki pomiarowe.  Utrzymanie sztywności i liniowości osłony możliwe jest przez zastosowanie rur o zwiększonej grubości ścianki lub przez umieszczenie wewnątrz  osłony ceramicznej.
W budowie tej serii termopar wykorzystywane są wszystkie powszechnie stosowane na świecie pary termopar,  złącza procesowe (n.p.: kołnierze ruchome lub tuleje gwintowane) jak i głowice przyłączeniowe.

Wybrany typ termopary i/lub materiał osłony o najniższej dopuszczalnej temperaturze roboczej określa maksymalną temperaturę roboczą całej konstrukcji termopary.

Napięcia termoelektryczne i tolerancje naszych termopar są zgodne z normą EN 60584, klasa 1 lub 2. Dla przypadków zastosowań specjalnych, w których konstrukcja oraz komponenty wymagają wyjaśnienia technicznego, opracowujemy niestandardowe rozwiązania. 

W sprawie szczegółowych wymagań dotyczących zastosowania   w odniesieniu do materiału i montażu zapraszamy do kontaktu,    opracujemy dla Ciebie optymalne, indywidualne rozwiązanie.

Obszary zastosowań termopar (00-TMT):

  • Wielkie piece
  • Rekuperatory
  • Piece obrotowe
  • Piece do wyżarzania
  • Piece hartownicze
  • Spalarnie odpadów
  • Produkcja ciepła
  • Wytapiarki
  • Pomiary układów wydechowych
  • Suszarnie