Ceramika techniczna

     Producentem produktów z tej grupy jest firma ESK Ceramics GmbH & Co. KG, innowacyjny zakład wytwarzający ceramikę techniczną w Kempten - Niemcy. Nasza firma jest partnerem handlowym firmy ESK Ceramisc GmbH & Co. KG w zakresie produktów dla metalurgii odlewnictwa na terenie Polski.

Ceramika techniczna to rodzaj ceramiki, która w procesie produkcji zyskuje właściwości, pozwalające jej na pracę w wysokich temperaturach. Poza dużą stabilnością termiczną, ceramika techniczna wyróżnia się doskonałą odpornością na korozję i ścieranie. Dodatkowo, cechuje się świetną wytrzymałością mechaniczną.

Wśród zastosowań ceramiki technicznej znajdują się przede wszystkim części maszyn, w tym dysze, tłoki, uszczelki, łożyska czy części ślizgowe. Jako ich producent, specjalizujemy się w precyzyjnej obróbce i wyrobie części z zaawansowanych materiałów konstrukcyjnych.

Podział ceramiki technicznej

W szczególności do wytworzenia ceramiki technicznej używamy takich materiałów jak węglik krzemu, tlenek cyrkonu, tlenek glinu i tlenek magnezu. Wszystkie one wykazują doskonałe parametry techniczne, pozwalające na wyrób wysoce wytrzymałej i odpornej ceramiki technicznej.

Powrót do góry