Termopary z metalowa rurą ochronną i wbudowanym wkładem pomiarowym

Termopary z metalowa rurą ochronną i wbudowanym wkładem pomiarowym

Termopary z metalową rurą ochroną i wbudowanym wkładem płaszczowym (10-TMM) używane są w standardowych pomiarach temperatury w mediach płynnych, gazowych do 1200°C

Termopary z tej grupy różnią się od termoelementów z osłoną ceramiczną tym, że są gazoszczelne i nie ulegają utlenianiu, dzięki metalowej powłoce wkładu płaszczowego z Inconel 600 lub innej stali żaroodpornej.

W wielu przypadkach termopary z tej grupy stanowią alternatywę dla konwencjonalnych termopar z grupy 00-TMT, gdyż zapewniają dzięki ich budowie wyższą stabilność oraz izolację elektryczną.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do termopar, wkłady pomiarowe są łatwo wymienialne, szybko reagują na zmiany temperatury, są elastyczne, sprawdzone i wstrząsoodporne.

Dzięki zwartej budowie i małym rozmiarom wkładów pomiarowych termoelementów płaszczowych, w osłonie pozostaje wystarczająco dużo miejsca na wprowadzenie termoelementu kontrolnego, jeśli istnieje taka konieczność.

W celu dokonywania pomiarów temperatury w otoczeniu, gdzie jej zmiany następują bardzo szybko, polecamy termopary ze zwężaną końcówką pomiarową.

Napięcia termoelektryczne i klasy pomiarowe naszych wkładów sa zgodne z DIN EN 60584 część 1 i 2 klasa 1, a typ L z normą DIN 43710.

Powrót do góry